לשירות הלקוחות של Yes  

 מענה טלפוני אנושי וישיר 

 שירות לקוחות ותמיכה טכנית 

מענה בכל הנושאים 

חייגו : 1900-72-18-30

 

 

אתר אינטרנט :www.yes.co.il

 

שירות לקוחות יס,יס טלפון,טלפון יס,יס שירות לקוחות ,yes שירות לקוחות ,שירות לקוחות yes ,מוקד פיננסי YES

מידע נוסף על חברת YES :

yes הוא המותג של חברת DBS המספקת שירותי תוכן בטלוויזיה באמצעות הלוויינים עמוס 2 ועמוס 3.

חברת די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ המפעילה את יס נמצאת בבעלות שתי חברות אם שבשליטת איש העסקים שאול אלוביץ'-חברת בזק המחזיקה ב-49.1% מהמניות, וחברת יורוקום המחזיקה ב-50.1 ממניות DBS, ובין היתר באמצעות חברת אינטרנט זהב-קווי זהב גם ב-30.96% ממניות בזק.

החברה הוקמה בשנת 1998 בעידוד שרת התקשורת אז, לימור לבנת, שסברה כי חברת טלוויזיה נוספת תחייה את שוק ערוצי הטלוויזיה הלא-ארצי שנשלט כמונופול על ידי חברות הכבלים מאז תחילת שנות ה-90 של המאה ה-20. היא החלה לפעול ב-28 ביולי 2000.

השנתיים הראשונות לפעולת החברה התאפיינו בתקלות רבות בהליך ההתקנה, אם בשל כשלים בארגון מערכת החיבור וההתקנה, ואם בגלל המכשולים שניסו חברות הכבלים לשים בדרכם של מי שביקשו להתנתק מהם. אחרי תקופה זו השתפרו שירותי ההתקנה ותמיכת הלקוחות של החברה במידה ניכרת.

התקווה לעורר את התחרות בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית התגשמה רק בחלקה. אמנם בתחילת הדרך שתי החברות הורידו את מחיריהן במטרה למשוך לקוחות, ולמנוע עזיבה של לקוחות קיימים, אך יש הטוענים[דרושה הבהרה] שהמונופול הומר בדואופול. ייתכן ותוצאה זו נבעה מהעובדה של"יס" ולחברות כבלים לא הייתה סיבה לחשוש מחדירת גורם מתחרה במחיר זול יותר. התחרות בין החברות התמקדה, אך ורק בתחום התוכן והתמצתה בעיקר בערוץ התוכניות הכללי ובתכנים מיוחדים תמורת תשלום נוסף.

חברות הכבלים ניסו בתחילה להתמודד עם נסיונות החדירה של "יס" לשוק באמצעות הצבת פיתויים בפני לקוחות עוזבים, נסיונות להפוך את פרוצדורת המעבר למורכבת, ובראש ובראשונה באמצעות רכישת תכנים שישודרו בלעדית בשידורי הכבלים. מצב זה הביא לכך שבשנותיה הראשונות הציגה "יס" שפע תכנים שנרכשו במחירים זולים בהרבה מספריות הטלוויזיה הבריטית והאוסטרלית. תוכנית זו נכשלה במידה רבה, גם משום שהוצאות הרכישה המופרזות הובילו את חברות הכבלים אל עברי פשיטת רגל, אך גם משום שרוב הסדרות שנרכשו בממון רב שודרו בערוץ 3, שהיה נגיש גם לצופי "יס". סיבה משוערת נוספת הייתה שחברות הכבלים העריכו באופן שגוי את מידת החשיבות שיש לתכנים ספציפיים במערכת ההחלטות של לקוחותיהם, שככל הנראה הכריעו פעמים רבות גם על בסיס של שירות (או היעדרו), או שהסתגלו בקלות רבה ואף יצרו העדפה לתכנים שהציעה "יס".נכון לשנת 2013 YES נותנת שרות חדש הנקרא MULTIROOM המאפשר צפייה מהממיר TOTAL המקליט ( שדרך אגב מרכז בו טכנולוגיות כמו סטרימר- שיתוף תכנים מהחמשב הביתי ללא חוטים וכן שרות הקלטות מרחוק באמצעות אפליקציה באייפון או דרך האתר או SMS) שרות ה MULTIROOM מאפשר לראות את ההקלטות בממיר ולהמשיך לצפות בהקלטות מאותו מקום שהופסק בחדרים בהם יש ממירים HD התומכים בשרות

הבהרה חשובה :